Przejdź do głównej zawartości

Bieganie z gondolą czy to możliwe?Etap biegania z gondolą mamy już za sobą. Nie zdecydowałam się na zakup wózka biegowego z adapterem do gondoli ponieważ wiedziałam, że będę biegać z wielofunkcyjną przyczepką. Od czasu do czasu zapewne będę jeździć z Dianą na rowerze więc przyczepka się spawdzi a wózka już nie podepnę. Dlatego pierwsze miesiące przemierzałam z nią w gondoli.

Napiszę Wam, że dopóki biegałam z wózkiem było ok a jak pierwszy raz przebiegłam się z przyczepką było wooow!! I w sumie do teraz jest :P Po prostej nawierzchni, bez dziur, przyczepka po prostu sunie, w jej pchanie wkładam minimalny wysiłek. Zaraz, zaraz miało być o gondoli, więc cofnijmy się w czasie, tylko o kilka tygodni, miesięcy ale cofamy się. 
Zaraz po ciąży długich biegów z gondolą nie było, długich mam na myśli ponad 10 km. Na początku największym problemem były nieruchome ręce, no jak biegać i nimi nie ruszać. Zaczęłam kombinować czyli biegłam obok wózka, pchając go jedną ręką i tak na zmianę. Aż w końcu jako tako przyzwyczaiłam się do tego. Tak myślę, że to był największy dyskomfort. 
Biegnąc z górki i gondola i przyczepka rozpędzają się, więc trzeba je pewnie trzymać. 
Biegnąc pod górkę i jedno i drugie trzeba pchać i nie ma zmiłuj a dziecko nie robi się lżejsze. Zdradzę Wam tajemnicę, na podbiegach pośladki bardzo pracują, wiecie co to oznacza :P 

Co mogę więcej napisać o bieganiu z gondolą to to, że nie polecam jej na długie dystanse. Tak około 10 km będzie w sam raz. Jeśli tam gdzie mieszkacie macie super proste drogi, bez dziur etc. to na pewno będzie Wam się lepiej biegać niż mnie. Gondola jest wózkiem spacerowym więc na każdych nierównościach musimy uważać bardziej niż z wózkiem biegowym czy przyczepką. W zakręt też radzę wchodzić wolniej i spokojniej :P Dużo osób zarzuca, że podczas biegania dziecko będzie wytrzepane a podczas spacerów to już nie? Wszystko zależy od naszego terenu po którym z dzieckiem chodzimy czy biegamy. Niektóre dzieci wręcz uwielbiają jak głowa lata w każdą stronę a inne muszą mieć teren idealnie prosty. Poza tym jeśli z dzieckiem biega kobieta po porodzie to te biegi nie będą ani jakoś bardzo szybkie ani bardzo długie, co zmieni się oczywiście z czasem.

Ciężko mi teraz pisać o samym bieganiu z gondolą bo ciągle chce ją porównywać do przyczepki. A takie porównanie jest bez sensu. Wracając do samej godnoli to ja miło wspominam czas spędzony na bieganiu. Co prawda szybsze treningi z nią odpadały ale spokojne biegi jak najbardziej. Większych wad biegania z gondolą Wam nie napiszę bo nie ma dla mnie takich. A prędzej czy później i tak przesiądziecie się na przyczepkę lub wózek biegowy i będziecie mogli się wyżyć biegowo :)

Jeśli tak jak ja planujecie używać przyczepki to nie martwcie się bo bieganie z gondolą jest możliwe i może być przyjemne :) 
Jeśli macie pytania odnośnie biegania z gondolą czy przyczepką to zadawajcie ;) 

Pamiętasz o moim Instagramie? Nie, zajrzyj tam koniecznie!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Endomondo - super sprawa czy gwóźdż do trumny?

Endomondo to wciąż najpopularniejsza aplikacja do mierzenia swoich aktywności fizycznych. Mimo, że każdy producent zegarków sportowych ma swoją, gdzie widzimy o wiele więcej danych to i tak wchodzimy na Endo. Ostatnio więcej słychać o dosyć popularnej Stravie ale nadal nie wysunęła się na prowadzenie. Gdziekolwiek gdy ktoś zapyta na publicznych forach jaką apkę wybrać przoduje Endomondo. Sama z niej korzystam a czy mi pomaga czy przeszkadza o tym dzisiaj.

Zapiekana molwa pod jajeczną chmurką

Ciekawe ile z Was wie co to jest molwa? Ja do niedawna też nie wiedziałam. Jeśli mam wybór między produktem nie znanym a znanym, zazwyczaj wybiorę ten nowy bo uwielbiam kulinarne eksperymenty. Ten był bardzo udany i tak mi to danie zasmakowało, że będzie równie często gościło na mym stole co makarony. A teraz do dzieła.

Jajecznica z boczniakami i młodą cebulką

Jeśli obserwujesz moje InstaStory to doskonale wiesz, że moim hitem od kilku miesięcy są boczniaki. Zaraziła mnie nimi Pani Marta Dymek i moja miłość do nich trwa już kilka miesięcy. Dodawałam je na przykład do zupy ale takie smażone smakują najlepiej. Są bardzo mięsiste, nie robią się takie kapcie jak innne grzyby.