Solo&Mia Eko Kawiarnia, Krzeszowice

TO MIEJSCE JUŻ NIE ISTNIEJE.

Kiedyś musiał nastąpić ten pierwszy raz i opisuję na stronie kawiarnię. Dlaczego akurat to miejsce? Po pierwsze jest tam miejsce do zabaw dla dzieci, po drugie bo mogę a po trzecie bo znajduje się ona w moich rodzinnych stronach. 

Jeśli śledzisz moje story na IG czy FB to wiesz, że zrobiłyśmy sobie wycieczkę do Krzeszowic pociągiem, zamiast autem. Jest to jeden z naszych planów na ten rok, podróżować więcej pociągiem. Kawiarnia od stacji PKP znajduje się jakieś 1o minut drogi, prawie w centrum Krzeszowic. Aczkolwiek Krzeszowice są małym miastem, więc dla mnie to wszystko jest prawie w centrum. Do tego konkretnego miejsca przyciągnęła nas możliwość zabawy w środku. Mało jest miejsc typu restauracja/kawiarnia gdzie dzieci mają większy kąt dla siebie. Tutaj znajdują się m. in. maskotki, kuchnia z wyposażeniem, miejsce do malowania, puzzle, tablica do pisania kredą oraz książeczki. 


Lokal jest bardzo klimatycznie urządzony, lubię takie przytulne wnętrza. Korci mnie aby napisać: jak na Krzeszowice to tu jest na prawdę ładnie. Stwierdzam, że najlepiej urządzone miejsce w tym mieście i okolicy. 
W nazwie miejsca jest słowo EKO, zjecie tutaj słodkości, które nie zawierają cukru albo glutenu albo wszystkich "zakazanych" składników. Jak one smakują to nie wiem bo byłam tak przesłodzona świątecznymi wypiekami, że zdecydowałam się na wymyślną herbatę i ją mogę polecić. Diana zjadła dwa pączki, nie wiem czy były eko, zwłaszcza polewa czekoladowa ale ona nie narzekała ;) Oprócz słodkości widziałam w menu propozycje śniadaniowe, na przykład pancakes. 
Dorośli mogą wygodnie rozsiąść się w fotelach. Przytulności dodają rozwieszone makramy, różne bibeloty oraz poduszki.


Diana daje okejke temu miejscu. 
Gratulacje Bartek :)

Organizacja miejsca.
Wiadomo od czego zacznę. W toalecie znajduje się nocnik, stopień dla dziecka oraz przewijak. Jest czysto. W kawiarni istnieje możliwość organizacji na przykład urodzin. Podczas naszego pobytu była aranżacja świąteczna gdzie można było zrobić sobie zdjęcie, aczkolwiek nie wiem czy taka przyjemność nie była odpłatna. Organizowane są tutaj różne wydarzenia, ostatnio był wieczór gier planszowych.
Wspominałam wyżej, że zjecie tu ciasta z lepszym składem niż w standardowych cukierniach. To nie wszystko jednak. Możecie również odebrać tutaj produkty od rolnika. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi to już tłumaczę. Zamawiacie sobie produkty na stronie od sprawdzonych rolników i odbieracie je w konkretnym punkcie, na przykład tutaj. Praktyczne informacje.
Informacja chyba najważniejsza dla mam, których dzieci jeżdżą w wózkach. Wejście jest po kilku schodach. Nie radzę wpadać na pomysł aby zostawić wózek przed wejściem. Z racji tego, że lokal znajduje się wyżej nie będziecie go widzieć i ktoś może go ukraśc albo uszkodzić. Miejcie to na uwadze, zwłaszcza mając tak małe dzieci jak moja Kornelia lub mniejsze (rok ma). Dla mnie wejście wygląda mniej więcej tak jak do starych tramwai w Krakowie, do których ja wózka nie wnoszę, nawet z czyjąś pomocą. Jeśli macie dzieci chodzące samodzielnie, to same wejdą po schodach a Wy wniesiecie wózek.
Bawialnia jest płatna, więc miejcie to na uwadze. Można wykupić czas na pół godziny lub pełną (15 zł). 

Jak dojechać. (ulica Krakowska 10, Krzeszowice)
Macie do wyboru auto, rower, bus lub pociąg. Jeśli wybieracie się autem, może Wam się udać zaparkować pod samymi drzwiami. Parking jest płatny i jest to sprawdzane, więc nie radzę kombinować. 
Pisałam wyżej, że my przyjechałyśmy pociągiem i dojście zajmuje około 10-15 minut, w zależności od Waszego tempa. Z busa będziecie mieć trochę bliżej. Tutaj macie link do strony na FB eko kawiarni.

PS - jeśli szukacie kaczek to w Krzeszowicach są, nawet możecie zobaczyć mandarynki. Nie zapomnijcie o odpowiednim jedzeniu dla nich. Na moim IG szukajcie miejsc gdzie są kaczki pod #gdziesakaczki oraz sami takie miejsca oznaczajcie.

Te dwie bardziej kolorowe kaczki to właśnie mandarynkiJeśli chcesz zobaczyć wszystkie miejsca odwiedzone przez Dianę i Kornelię obserwuj #diankamałapodróżniczka oraz #kornelamałapodróżniczka. Jeśli podoba Ci się ten wpis poślij go dalej. Dziękuje :) Jak odwiedzasz miejsca z mojego polecenia nie bój się mnie oznaczać na zdjęciach abym mogła je zobaczyć i udostępnić :) 
Zapraszam do śledzenia mnie na IG (mama_biegaczka) oraz FB (mama_biegaczka)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © MamaBiegaczka , Blogger