Przejdź do głównej zawartości

Świąteczny sposób na spędzenie czasu z najbliższymi


Wielkimi krokami zbliżają się Święta a wraz z nimi stoły uginające się od rozmaitych potraw. Zacznie się liczenie kalorii i nabytych kilogramów przez te kilka dni. Ja mam dla Was dobry pomysł aby trochę się rozruszać i spędzić czas z bliskimi. Weźcie rodzinę na spacer! Jest to aktywność fizyczna, na którą większość z Was może sobie pozwolić. Przyspieszycie metabolizm, trochę się rozruszacie i będziecie mieli okazję porozmawiać z rodziną.
Wiem, że naszych dziadków może być trudno wyciągnąć ale mam na to sposób. Na pewno większość z Was ma kogoś na cmentarzu, możecie zaproponować wspólne udanie się właśnie w to miejsce i powspominanie zmarłej osoby. U mnie w domu co roku udajemy się wszyscy razem na grób dziadków, których niestety już z nami nie ma. Jet to taka nasza "mała" tradycja. 


Na poobiedni spacer polecam jednak najbardziej las. Można pooddychać czystym powietrzem a jeżeli w Waszej okolicy spadnie śnieg to krajobraz zapewne będzie bajkowy. Niestety u mnie nie ma co liczyć na śnieg, pada deszcz za to :( Święta będą bez uroku. Tak szczerze mówiąc (pisząc) to nawet nie pamiętam kiedy ostatnio w moich okolicach był śnieg na Święta Bożego Narodzenie. Na Wielkanoc za to pogoda nadrabia. Ale nie będę narzekać na coś na co nie mam najmniejszego wypływu. Trzeba wykorzystać to co jest.
Jeżeli jesteście w trakcie roztrenowannia to spacer będzie idealny, jeśli nie, będzie odskocznią od biegania i innych sportów. A może kogoś z rodziny uda się wyciągnąć na poświąteczne bieganie.
Pamiętajcie (nie tylko od święta) o swoich czworonogach i innych pupilach domowych. One też zasługują na milsze traktowanie i poświęcenie im uwagi. 
Życzę zatem samych miłych chwil spędzonych w najbliższym gronie.

Mój pies jak zwykle zainteresowany czymś innym niż pozowaniem do zdjęcia


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Endomondo - super sprawa czy gwóźdż do trumny?

Endomondo to wciąż najpopularniejsza aplikacja do mierzenia swoich aktywności fizycznych. Mimo, że każdy producent zegarków sportowych ma swoją, gdzie widzimy o wiele więcej danych to i tak wchodzimy na Endo. Ostatnio więcej słychać o dosyć popularnej Stravie ale nadal nie wysunęła się na prowadzenie. Gdziekolwiek gdy ktoś zapyta na publicznych forach jaką apkę wybrać przoduje Endomondo. Sama z niej korzystam a czy mi pomaga czy przeszkadza o tym dzisiaj.

Zapiekana molwa pod jajeczną chmurką

Ciekawe ile z Was wie co to jest molwa? Ja do niedawna też nie wiedziałam. Jeśli mam wybór między produktem nie znanym a znanym, zazwyczaj wybiorę ten nowy bo uwielbiam kulinarne eksperymenty. Ten był bardzo udany i tak mi to danie zasmakowało, że będzie równie często gościło na mym stole co makarony. A teraz do dzieła.

Jajecznica z boczniakami i młodą cebulką

Jeśli obserwujesz moje InstaStory to doskonale wiesz, że moim hitem od kilku miesięcy są boczniaki. Zaraziła mnie nimi Pani Marta Dymek i moja miłość do nich trwa już kilka miesięcy. Dodawałam je na przykład do zupy ale takie smażone smakują najlepiej. Są bardzo mięsiste, nie robią się takie kapcie jak innne grzyby.