Przejdź do głównej zawartości

Czemu tu jest tak mało biegania ??

No właśnie, miało być gotowanie i bieganie a na razie jest głównie gotowanie. Niestety czasem życie płata figle i z naszych planów nic nie wychodzi. Tak też jest ze mną. Ponad miesiąc temu poszłam jak co dzień do pracy a już o 13 miałam przydzielone łóżko w szpitalu. I tak zaczyna się wierzchołek góry lodowej.

W grudniu zeszłego roku dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Bardzo się ucieszyłam, chciałam być aktywna całą ciąże. Chciałam dzielić się z Wami wrażeniami, może komuś coś doradzić a wyszło jak wyszło. Ostatni raz biegałam 7 stycznia na Grand Prix Krakowa w biegach górskich. Potem szpital, gdy z niego wyszłam po kilku dniach rozchorowałam się. Powiem Wam, że leczenie przeziębienia domowymi sposobami, bez wsparcia lekarstw (nie mam tu na myśli antybiotyków) trwa o wiele dłużej. Mój powrót do zdrowia i aktywności fizycznej ciągle się opóźniał. Jednak jestem już zdrowa i mam zamiar zacząć marszobiegi ale z większą ilością marszu. W pierwszy weekend marca mam ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Krakowa w biegach górskich, więc dużo czasu nie zostało. Jako, że jestem łasa na medale to mam dodatkową motywację. W tym roku już przegapiłam 3 inne starty a raczej przechorowałam, więcej nie zamierzam już tracić. Strasznie brakuje mi biegania, nie wiedziałam, że jestem od tego aż tak uzależniona ale teraz nie myślę tylko o sobie, więc muszę ostrożnie wracać do sportu. Chociaż po bieganiu, marszu czy marszobiegu zauważyłam, że czuję się najlepiej. 
Przed pobytem w szpitalu również robiłam treningi, stricte dla kobiet w ciąży ale to nie to samo co aktywność na świeżym powietrzu. 
Podsumowując, jeśli mieliście też problemy ze zdrowiem i przymusowe przerwy, nie załamujcie się spadkiem formy. Jeśli była przed chorobą, wróci bez problemu po powrocie do zdrowia. Głowa do góry i do dzieła! :) Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Endomondo - super sprawa czy gwóźdż do trumny?

Endomondo to wciąż najpopularniejsza aplikacja do mierzenia swoich aktywności fizycznych. Mimo, że każdy producent zegarków sportowych ma swoją, gdzie widzimy o wiele więcej danych to i tak wchodzimy na Endo. Ostatnio więcej słychać o dosyć popularnej Stravie ale nadal nie wysunęła się na prowadzenie. Gdziekolwiek gdy ktoś zapyta na publicznych forach jaką apkę wybrać przoduje Endomondo. Sama z niej korzystam a czy mi pomaga czy przeszkadza o tym dzisiaj.

Jajecznica z boczniakami i młodą cebulką

Jeśli obserwujesz moje InstaStory to doskonale wiesz, że moim hitem od kilku miesięcy są boczniaki. Zaraziła mnie nimi Pani Marta Dymek i moja miłość do nich trwa już kilka miesięcy. Dodawałam je na przykład do zupy ale takie smażone smakują najlepiej. Są bardzo mięsiste, nie robią się takie kapcie jak innne grzyby.

Zapiekana molwa pod jajeczną chmurką

Ciekawe ile z Was wie co to jest molwa? Ja do niedawna też nie wiedziałam. Jeśli mam wybór między produktem nie znanym a znanym, zazwyczaj wybiorę ten nowy bo uwielbiam kulinarne eksperymenty. Ten był bardzo udany i tak mi to danie zasmakowało, że będzie równie często gościło na mym stole co makarony. A teraz do dzieła.