Zupa krem z buraków i ziemniaków + DianaDziś mam dla Was specjał mojej córki. Jak na razie najbardziej smakuje jej właśnie ta zupa i dobrze bo buraki są bardzo zdrowe a stanowczo za rzadko je jadamy. I to nie tyczy się tylko nas ale zapewne i Was :>Przejdźmy do wykonania.
Składniki:
- około 1 l bulionu warzywnego lub mięsnego;
- 3 średniej wielkości buraki;
- 3 średniej wielkości ziemniaki;
- śmietanka kremówka;
- natka pietruszki;
- dowolne nasiona, ja mam jakąś mieszankę z Biedronki;
- pieprz, sól, słodka czerwona papryka.
Przygotowanie:
Obieramy, myjemy i kroimy w kostkę buraki oraz ziemniaki. Do garnka z wodą wrzucamy najpierw buraki a gdy odrobinę zmniekną dokładamy ziemniaki. Będziemy wszystko i tak blendować, więc nie musimy naszych warzyw rozgotować na miękko. Gdy wszystko będzie w miarę miekkie odlewamy wodę ale nie całą. W końcu mamy doskonały wywar z buraków. Ilość pozostawionej wody zależy od Was, ile zostawicie, tyle będzie zupy. Dolewamy nasz bulion, blendujemy i dodajemy naszą śmietanę kremówkę. Zagotujcie Waszą zupę i doprawcie wedle uznania.
Jeśli gotujecie również jak ja dla dziecka, po zblendowaniu i zagotowaniu wszystkiego odlejcie do innego pojemnika część dla dziecka. Potem dopiero doprawcie. Oczywiście dziecko może jeść zupy przyprawione ale nie dodawajcie niczego pikantnego. Jak gotuje również dla Diany to nie szaleje z przyprawami i unikam takich wyrazistych smaków jak curry czy garam masala.

Pamiętasz o moim Instagramie? Nie, zajrzyj tam koniecznie!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © MamaBiegaczka , Blogger